Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR PŘILÁKAL V ŠUMPERKU REKORDNÍ POČET SOUTĚŽÍCÍCH!

V úterý 21.4. přicestoval Hejtmanův pohár se svojí doprovodnou celostátní roadshow do zatím zapovězeného Olomouckého kraje. Na speciální sportovní den se tentokrát těšili žáci ZŠ Vrchlického v Šumperku. „Na akce, které organizuje škola, se děti tolik nevyhecují a není o …

sumperk (8)V úterý 21.4. přicestoval Hejtmanův pohár se svojí doprovodnou celostátní roadshow do zatím zapovězeného Olomouckého kraje. Na speciální sportovní den se tentokrát těšili žáci ZŠ Vrchlického v Šumperku.

„Na akce, které organizuje škola, se děti tolik nevyhecují a není o ně takový zájem. Z toho důvodu jsme byli rádi za možnost přivítat tento sportovní den Hejtmanova poháru, jehož soutěžní dráhu jsme již zkoušeli na hodině tělesné výchovy,“ objasňoval místní oblíbený „sporťák“ Jiří Muller, který má velkou zásluhu na až neobvyklém zaujetí žáků ZŠ Vrchlického pro pohybové aktivity. Jeho neutuchající zápal a sportovní nadšení se mu na hodinách tělesné výchovy daří přenést na děti, což se odrazilo také v účastni na speciálním sportovním dnu Hejtmanova poháru.

Do prostorné tělocvičny dorazilo hned 126 žáků hostující školy. ZŠ Vrchlického se tak může pyšnit rekordem v počtu soutěžících. Všichni byli navíc natěšení a namotivovaní předvést ten nejlepší sportovní výkon. Čekalo na ně zdolání opičí dráhy, na které v plné parádě předvedli svůj všestranný sportovní talent

A že bylo na co koukat! Všudypřítomné sportovní nadšení pohltilo všechny soutěžící. Patrné bylo již na startu soutěžní dráhy, kde závodníci netrpělivě přešlapovali a nedočkavě vyhlíželi svůj start.

Na samotné dráze pak byly k vidění takové kousky, jako např. klik s tlesknutím, překonání švédské bedny s úctyhodnou rezervou nebo ukázkový florbalový slalom zakončený precizní střelou pod horní tyčku.

Jak to tak ve sportu bývá, někomu ale štěstí tolik nepřálo. „Prokletý slalom!“ ulevil si bezprostředně po doběhnutí jeden ze soutěžích.

Všemu přihlížel ředitel Petr Málek, který se rovněž podílel na organizaci a celou akci posvětil. Školní akce podobného typu vítá s radostí. „Dnes se nám to hezky sešlo, koná se totiž ještě fotbalový turnaj a přírodopisná soutěž,“ líčil nabitý školní program.

Sláva vítězům, čest poraženým. Jednoduše podpůrná akce Hejtmanova poháru děti opět bavila.

1. kategorie – mladší dívkysumperk (7)
1. místo – Sára Černá
2. místo – Agatha Suchanová
3. místo – Aneta Šanovcová

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Tomáš Káňa
2. místo – Miloš Vaněk
3. místo – Daniel Rychtařík

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Kateřina Korgerová
2. místo – Kateřina Sedláková
3. místo – Aneta Bubeníčková

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Jan Strnad
2. místo – David Schwarz
3. místo – Martin Klimeš

Základní škole Vrchlického v Šumperku v čele s ředitelem Petrem Málkem a učitelem Jiřím Mullerem patří velké poděkování.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník se blíží ke svému konci. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

Galerie

sumperk (1) sumperk (2) sumperk (3) sumperk (4) sumperk (5) sumperk (6) sumperk (7) sumperk (8) sumperk (9) sumperk (10) sumperk (11) sumperk (12)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >