Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR PŘEVZALA Z RUKOU VÁCLAVA ŠLAJSE 1. ZŠ PLZEŇ

Hejtman Plzeňského kraje přivítal na krajském úřadě nejúspěšnější školy druhého ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár.

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4.000 a 1.000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol v Plzeňském kraji v úterý 11. října hejtman Václav Šlajs. Předání proběhlo v nejdůležitější místnosti krajského úřadu – v sále zastupitelstva.

 

„Sport je vhodná volnočasová aktivita a Plzeňský kraj sportování mládeže každoročně podporuje. Jsem proto rád, že mezi školami mají ohlas i sportovní soutěže jako je tato,“  vítal hejtman Václav Šlajs na úvod přítomné zástupce úspěšných škol. Vybrané žáky nejlepších škol a jejich pedagogický doprovod přivítal na krajském úřadu společně s hejtmanem také náměstek pro oblast školství, sportu a cestovního ruchu Jiří Struček.

Plzeňský kraj si přitom připsal jednu raritu. Předávání cen se zúčastnily  stejné školy jako loňský rok při vyhlašování premiérového ročníku. Pouze pořadí  se lehce změnilo. Pro triumf si ve druhém ročníku dokráčela loni druhá 1. ZŠ Plzeň, Západní 18. Jasně tak celé republice dokázala, že soutěž Hejtmanův pohár může ovládnout rovněž velká škola z krajského města, když tato plzeňská škola vyučuje přes 700 žáků. Skvělý úspěch!

Vítězové prvního ročníku, který probíhal ve školním roce 2014/2015, ZŠ Blatnice se tentokrát radovali ze stříbrné pozice. Třetí příčku pak obhájila ZŠ Tymákov.

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí v Plzeňském kraji
1. místo: 1. ZŠ Plzeň, Západní 18
2. místo: ZŠ Blatnice
3. místo:  ZŠ Tymákov

Kromě zasloužené finanční odměny a poukázek na nákup do obchodu Hervis byly pro přítomné mladé sportovce a jejich pedagogy připraveny také dárkové tašky s upomínkovými předměty Plzeňského kraje a sladkým překvapením od partnera projektu – společnosti Storck.

Po předání cen přišla na řadu krátká beseda, kdy hejtman Václav Šlajs rozebíral se žáky především sportovní úspěchy týmů a jednotlivců z Plzeňského kraj. Zpestřením programu poté bylo přehrání videa s ředitelem vítězné školy Radkem Dolenským, který překonáním soutěžní dráhy výrazně přispěl k triumfu celé školy.

„Přeji všem, ať se daří. Hlavně neblbněte na počítačích a pozor na drogy!“ uzavřel výchovně příjemné setkání hejtman Václav Šlajs .

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >