Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR ODMĚNIL PRVNÍ ŠKOLY!

Finanční odměna, poukázky na nákup do Hervisu, originální pohár, setkání s hejtmanem a navrch důkladná prohlídka a památeční fotka s originálem trofeje pro vítězky Fed Cupu! To vše čekalo na nejúspěšnější školy soutěže Hejtmanův pohár v Jihomoravském kraji, které v …

_MG_2504Finanční odměna, poukázky na nákup do Hervisu, originální pohár, setkání s hejtmanem a navrch důkladná prohlídka a památeční fotka s originálem trofeje pro vítězky Fed Cupu! To vše čekalo na nejúspěšnější školy soutěže Hejtmanův pohár v Jihomoravském kraji, které v pátek 12.6. přivítal hejtman Michal Hašek na krajském úřadě.

14 pohárů, 14 hejtmanů, 14 vítězných škol! Tak zní ústřední slogan nové školní soutěže Hejtmanův pohár, jejíž první ročník dospěl do své finální a pro mnohé zřejmě nejpříjemnější fáze – vyhlášení výsledků a předání cen.

Jako první se chvíle slávy dočkaly tři nejúspěšnější školy z Jihomoravského kraje. Které to byly? 1. místo obsadila Základní škola Komenského ze Slavkova u Brna, na 2. místě se umístila brněnská Základní škola Arménského a stupně vítězů doplňovala na 3. místě Základní škola Vnorovy. Tyto školy pozval hejtman Michal Hašek na půdu krajského úřadu, konkrétně do zastupitelského sálu.

„Zde se rozhoduje o všem v Jihomoravském kraji! Jen škoda, další prázdniny už vám přidat nemůže,“ pobavil hned na úvod hejtman Michal Hašek delegace tří škol, které dorazily v obdobné sestavě složené z ředitele/ředitelky,učitele/učitelky tělesné výchovy a 10ti žáků.

„Jsem rád za každého žáka, který se zapojil do soutěže Hejtmanův pohár a udělal něco pro sebe, pro svoje zdraví. Navíc mě těší, že soutěž přesahuje hranice jižní Moravy, a láká tak ke sportování děti z celé republiky. Těším se na další ročník!“ chválil přítomné školní delegace hejtman a zároveň motivoval organizátory – Asociaci amatérských sportů České republiky – do další práce. Zástupce AAS ČR samozřejmě na slavnostním předávání nesměl chybět.

„Gratuluji všem ke skvělému úspěchu. Jsme nadšení, že první ročník soutěže vzbudil takový zájem a že se na vašich školách zapojilo takřka 100 % všech žáků 1. i 2. stupně,“ přispěchal s gratulací výkonný předseda AAS ČR Milan Kočí. „Nyní přichází čas, abyste za vaše sportovní nadšení zaslouženě sklidili ovoce. A kdo jiný by měl ceny předávat než samotný hejtman, bez jehož podpory bychom soutěž nemohli realizovat,“ pokračoval dál ve své řeči a vyzval hejtmana Michala Haška k předání cen.

A že stály za to! Vítězná škola získala finanční odměnu 10.000 korun a k tomu originální pohár. Školy na druhém a třetím místě si odnesly poukázky na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 korun, resp. 1.000 korun.

AAS ČR si zakládá také na tom, že pro vítěze realizovaných projektů a soutěží se snaží vždy připravit ojedinělý zážitek, který zůstane na dlouhou dobu v paměti mladých sportovců jako cenná vzpomínka.
A opět se podařilo! Na předání totiž dohlížel ten vůbec nejcennější pohár, který se momentálně nachází na území České republiky. Originál trofeje pro vítězky Fed Cupu! Snímek s tímto krásným pohárem bude v rodinném fotoalbu mladých sportovců jistě na předním místě. „Neuvěřitelný, stálo to za to!“ vyhrkl jeden z přítomných žáků při pohledu na vyleštěný pohár, na který si v listopadu třeba opět sáhnou české tenistky.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom měla nejaktivnější škola. Důraz tak byl kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

_MG_2575 _MG_2567 _MG_2556 _MG_2551 _MG_2544 _MG_2542 _MG_2518 _MG_2504 _MG_2489 _MG_2534

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >