Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMAN MICHAL HAŠEK ROZDAL CENY ZA SPORTOVNÍ NADŠENÍ

Školy žily sportem! A tak získaly zasloužené odměny z rukou hejtmana Jihomoravského kraje.

Brněnská základní škola v Arménské ulici a Základní škola Vyškov, Purkyňova a Základní škola Komenského ve Slavkově u Brna – to jsou vítězové druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár v Jihomoravském kraji. Díky nespornému úspěchu si vysloužili také pozvání od hejtmana Michala Haška do brněnského sídla Jihomoravského kraje, kde dne 22. 9. převzali zasloužené odměny.

 

Hlasovací zařízení ještě ani nestačily vychladnout, když nejvyšší představitele kraje vystřídali v honosném zastupitelském sálu mladí sportovci, resp. žáci tří nejúspěšnějších škol druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár v Jihomoravském kraji. Jinými slovy, hned po zasedání krajského zastupitelstva se na půdě krajského úřadu uskutečnilo předání cen školní sportovní soutěže. Ceny předával ten nejpovolanější – hejtman Michal Hašek.

Chci poděkovat organizátorům soutěže, jejím účastníkům pak přeji, aby ve sportu a pohybu našli zalíbení. Uděláte totiž nejenom něco pro svoje zdraví, ale také se naučíte zásady, které uplatníte v dalším životě,“  vítal při předání hejtman Michal Hašek všechny přítomné.

 

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí v Jihomoravském kraji
1. místo: ZŠ Brno, Arménská 21
2. místo: ZŠ Vyškov Purkyňova 39
3. místo: ZŠ Komenského Slavkov u Brna

 

Vítězná škola se radovala z Hejtmanova poháru a finanční odměny ve výši 10.000 korun. Druhá a třetí škola v pořadí zase slavily poukázky na nákup do obchodu Hervis v hodnotě 4.000 korun a 1.000 korun.

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

 

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >