Asociace amatérských sportů ČR

Gymnázium Mikuláše Koperníka obhájilo loňský titul v Moravskoslezském kraji!

Náročný týden zakončili pořadatelé Hejtmanova poháru v pátek 9. listopadu návštěvou Ostravy, kde spolu s náměstkem Jiřím Navrátilem, MBA přivítali nejlepší školy čtvrtého ročníku soutěže v Moravskoslezském kraji.  Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem …

Náročný týden zakončili pořadatelé Hejtmanova poháru v pátek 9. listopadu návštěvou Ostravy, kde spolu s náměstkem Jiřím Navrátilem, MBA přivítali nejlepší školy čtvrtého ročníku soutěže v Moravskoslezském kraji. 

Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

Vítěznou trofej a šek na 10 tisíc korun získalo Gymnázium Mikuláše Koperníka z Bílovce, kterému se podařilo obhájit loňský titul. S absolutní účastí všech žáků v soutěži a 4 930 body se dokonce umístilo v celorepublikovém žebříčku na páté příčce! Pro diplom a poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 tisíce korun si do Ostravy přijeli zástupci druhé Základní školy a Mateřské školy Zátor. I v této škole opičí dráhu proběhli téměř všichni žáci! Třetí místo vybojovala Základní škola a Mateřská škola Albrechtice, která si převzala výhru v podobě diplomu a poukazu na nákup sportovního vybavení v hodnotě 1 tisíc korun.

Po vyhlášení výsledků a předání ocenění bylo pro účastníky připraveno drobné občerstvení. Následovala společná prohlídka krajského úřadu, při které se žáci podívali i na místa, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná! Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také dárkové tašky od Moravskoslezského kraje.

5. ročník soutěže odstartuje koncem listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >