Asociace amatérských sportů ČR

Gymnázium Mikuláše Koperníka obhájilo loňský titul v Moravskoslezském kraji!

Náročný týden zakončili pořadatelé Hejtmanova poháru v pátek 9. listopadu návštěvou Ostravy, kde spolu s náměstkem Jiřím Navrátilem, MBA přivítali nejlepší školy čtvrtého ročníku soutěže v Moravskoslezském kraji.  Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem …

Náročný týden zakončili pořadatelé Hejtmanova poháru v pátek 9. listopadu návštěvou Ostravy, kde spolu s náměstkem Jiřím Navrátilem, MBA přivítali nejlepší školy čtvrtého ročníku soutěže v Moravskoslezském kraji. 

Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

Vítěznou trofej a šek na 10 tisíc korun získalo Gymnázium Mikuláše Koperníka z Bílovce, kterému se podařilo obhájit loňský titul. S absolutní účastí všech žáků v soutěži a 4 930 body se dokonce umístilo v celorepublikovém žebříčku na páté příčce! Pro diplom a poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 tisíce korun si do Ostravy přijeli zástupci druhé Základní školy a Mateřské školy Zátor. I v této škole opičí dráhu proběhli téměř všichni žáci! Třetí místo vybojovala Základní škola a Mateřská škola Albrechtice, která si převzala výhru v podobě diplomu a poukazu na nákup sportovního vybavení v hodnotě 1 tisíc korun.

Po vyhlášení výsledků a předání ocenění bylo pro účastníky připraveno drobné občerstvení. Následovala společná prohlídka krajského úřadu, při které se žáci podívali i na místa, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná! Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také dárkové tašky od Moravskoslezského kraje.

5. ročník soutěže odstartuje koncem listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Ocenění nejlepších škol Hejtmanova poháru

V listopadu byly na Staroměstské radnici v Praze oceněny nejlepší školy 5. ročníku Hejtmanova poháru.

PODEVÁTÉ S TALENTEM ROKU!

Ve čtvrtek 31.1. odstartoval Talent roku 2019! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >