Asociace amatérských sportů ČR

Dva poháry v jednom roce! To tu ještě nebylo!

V Pardubickém kraji došlo letos ke kuriozitě, kdy dvě nejlepší školy dosáhly naprosto stejného počtu bodů. O absolutním vítězi nešlo rozhodnout ani podle několika určených kritérií, proto pořadatelé došli k jedinému možnému řešení – pohár získaly obě školy a dělily …

V Pardubickém kraji došlo letos ke kuriozitě, kdy dvě nejlepší školy dosáhly naprosto stejného počtu bodů. O absolutním vítězi nešlo rozhodnout ani podle několika určených kritérií, proto pořadatelé došli k jedinému možnému řešení – pohár získaly obě školy a dělily se o společné první a druhé místo. 

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

Předání se konalo na půdě Krajského úřadu Pardubického kraje v pondělí 26. listopadu a dvě trofeje i další ceny převzali zástupci škol z rukou radního Ing. Bohumila Bernáška. Z poháru se radovala Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ Základní škola a mateřská škola Svratouch. Obě školy získaly shodně 3 878 bodů a kromě diplomů a poháru, který dostala každá vlastní, se podělily o odměny za první a druhé místo – šek na 10 000 korun a poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 korun.

Třetí místo jen těsně za oběma školami obsadila s počtem 3 570 bodů Základní škola Lubná – Sebranice a Mateřská škola Lubná, které se podařilo probojovat na stupně vítězů již podruhé. Vysportovala si tak poukázku na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 1 000 korun.

Před vyhlášením výsledků se žáci v krátkém videu seznámili s krásami kraje, ve kterém žijí, a pochutnali si na připraveném občerstvení. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také drobné dárečky od Pardubického kraje.

5. ročník soutěže odstartuje ještě před Vánoci, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

PODEVÁTÉ S TALENTEM ROKU!

Ve čtvrtek 31.1. odstartoval Talent roku 2019! Kdo se může zúčastnit?

ODSTARTOVAL 5. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V prosinci odstartoval již 5. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

Vítězové Hejtmanova poháru 2018

Už známe 3 nejlepší školy v každém kraji ve čtvrtém ročníku soutěže Hejtmanův pohár! Kdo vyhrál?

PROJEKT 100 LET ČESKÉHO SPORTU ODSTARTOVAL

Soutěž u příležitosti oslav 100 let od vzniku samostatného státu. Chci vědět víc.

Více událostí >