Asociace amatérských sportů ČR

DOSTAVENÍČKO ŠKOL NA ÚŘADĚ KARLOVARSKÉHO KRAJE

ZŠ Nová Role, ZŠ Sokolov, Běžecká 2055 a ZŠ a MŠ Dolní Žandov se ve čtvrtek 15.10. sešly na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Důvod? Předání cen za úspěch v prvním ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. Originální skleněná trofej, poukaz na …

ZŠ Nová Role, ZŠ Sokolov, Běžecká 2055 a ZŠ a MŠ Dolní Žandov se ve čtvrtek 15.10. sešly na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Důvod? Předání cen za úspěch v prvním ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár.

KV

Originální skleněná trofej, poukaz na 10.000 Kč a poukazy na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč a 1.000 Kč. Takové jsou odměny pro 3 nejúspěšnější školy soutěže Hejtmanův pohár v každém kraji.

A přesně pro tyto ceny si přišly na Krajský úřad Karlovarského kraje početné delegace škol, které byly na Karlovarsku v premiérovém ročníku originální školní soutěže nejúspěšnější. Školy tak přijaly pozvání radního pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Edmunda Janische, který ceny předával společně se zástupcem pořádající AAS ČR.

„V Karlovarském kraji se soutěže zúčastnilo celkem 7 škol a 1474 žáků. Byl bych rád, kdyby se do soutěže v příštím roce zapojilo mnohem více škol,“ vyjádřil své přání radní Edmund Janisch.

3. místo v Karlovarském kraji obsadila ZŠ a MŠ Dolní Žandov, kterou na předávání cen reprezentovala pedagožka TV Irena Ziemnioková s 10ti vybranými žáky. Stříbrnou školou se stala ZŠ Sokolov, Běžecká 2055, za kterou byla přítomna ředitelka školy Mgr. Hana Hrubá, pedagožka TV Renata Krčková a opět 10 žáků školy. A za nejšťastnější vítěznou školu ZŠ Nová Role dorazila ředitelka školy Mgr. Jana Zelená, pedagožka TV PaedDr. Miluše Dušková a 10 žáků.

Ti všichni si vyslechli zasloužená slova chvály a obdivu. Vzhledem k nasazení a úsilí, které školy soutěži věnovaly, není pochyb o tom, že ceny jsou ve správných rukou.

„Co jsme se ptali dětí, tak ty by rády použily výhru na další rozvoj sportu na škole. Možná mezi nimi uděláme anketu a pak se domluvíme. První místo nás moc teší,“ doplnila po vyhlášení výsledku ředitelka novorolské základky Mgr. Jana Zelená.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

 

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >