Asociace amatérských sportů ČR

DO GALA! HEJTMAN MIROSLAV NOVÁK POZVAL ÚSPĚŠNÉ ŠKOLY NA ÚŘAD

Hejtman Moravskoslezského kraje předal ceny školám za úspěch v soutěži Hejtmanův pohár

Oprášit slavnostní oblečení a hurá směr krajský úřad! Takové bylo ústřední motto v pátek 4. 12. pro tři školy z Moravskoslezského kraje. A nebyl to žádný náhodný výběr! Šlo o nejúspěšnější školy prvního ročníku soutěže Hejtmanův pohár v kraji, jehož hlavním sídlem je Ostrava. Pozvánka od hejtmana se přece nedá odmítnout!

HP_MSK (2)

„Soutěží, které podporují zdravý životní styl a pozitivní vztah ke sportovním aktivitám, není nikdy dost. Zvlášť v dnešní době, kdy si řada lidí stěžuje, že mládež vysedává u počítačů a nechce se hýbat. Já si ale myslím, že nelze všechny mladé lidi házet do jednoho pytle a že se stále najde řada těch, pro které je sport velkým koníčkem. Nicméně spojení pohybu se sociálními sítěmi je pro mladé lidi určitě atraktivní a může přivést ke sportu i ty, které by pohyb sám o sobě tolik nezajímal,“ vítal Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, úvodním proslovem zástupce tří škol Moravskoslezského kraje, které v premiérovém ročníku soutěže Hejtmanův pohár obsadily stupně vítězů. Trefně přitom zmínil moderní komunikační kanály, které v čele s webovou aplikací hrají klíčovou roli nové a atraktivní soutěže pro základní školy a víceletá gymnázia.

Hejtmanův pohár a finanční odměnu 10.000 Kč si za vítězství odneslo Gymnázium Ostrava – Hrabůvka. Poukázku na nákup sportovního vybavení v hodnotě 4.000 Kč do obchodu Hervis získala stříbrná Základní škola Havířov-Šumbark, Moravská. A z poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 1.000 Kč se radovala v pořadí třetí Základní škola Orlová – Lutyně, Mládí, kde se v březnu uskutečnila také jedna z podpůrných akcí celé soutěže.

Po slavnostním a vytouženém předání cen přišel hejtman Miroslav Novák s jedinečnou nabídkou. Školní delegace, které na krajský úřad dorazily shodně ve složení ředitelka, pedagog TV a 10 vybraných žáků, měly možnost položit nejvyššímu představiteli kraje jakoukoliv otázku.

Společná diskuse však nebyla závěrečným bodem programu. Ten obstarala prohlídka s lehce vzdělávacím nádechem, když přítomné školy navštívily zastupitelský sál. Jako cenný artefakt pak nesměla chybět fotka na křesle samotného hejtmana.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

HP_MSK (4) HP_MSK (3) HP_MSK (2) HP_MSK (1) HP_MSK (10) HP_MSK (9) HP_MSK (7) HP_MSK (6) HP_MSK (5)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >