Asociace amatérských sportů ČR

DNES JSEM HEJTMANEM JÁ! JAK ŽE SE TO HLASUJE?

Nejúspěšnější školy Hejtmanova poháru v Královéhradeckém kraji sklidily v úterý 13. 10. pomyslné ovoce. 1. náměstek hejtmana Otakar Ruml přijal na půdě krajského úřadu společně se zástupcem AAS ČR desetičlenné školní delegace. Ty se dočkaly nejen gratulací a předání cen, …

Nejúspěšnější školy Hejtmanova poháru v Královéhradeckém kraji sklidily v úterý 13. 10. pomyslné ovoce. 1. náměstek hejtmana Otakar Ruml přijal na půdě krajského úřadu společně se zástupcem AAS ČR desetičlenné školní delegace. Ty se dočkaly nejen gratulací a předání cen, ale také prohlídky těch nejvýznamnějších prostorů úřadu.

HK_13.10 (10)

Držte si klobouky, bude to jízda! V druhé polovině října bude pořádně napilno. Start druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár ještě na programu není, ten rozvíří hodiny tělesné výchovy v lednu 2016, ale přesto se nová školní soutěž na podzim připomene. Nastal totiž čas pro hromadné předávání odměn.

První vlaštovkou bylo červnové předání v Jihomoravském kraji. V říjnu se dočkají školy např. v Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském či Jihočeském kraji.

Podzimní odměňování škol odstartovalo v Hradci Králové.

1. náměstek hejtmana Otakar Ruml přivítal na půdě krajského úřadu zástupce vítězné školy ZŠ Skuhrov nad Bělou a také stříbrnou ZŠ K. J. Erbena Miletín. Třetí příčku v Královéhradeckém kraji obsadilo Gymnázium a SOŠ Hostinné, to se však z předání omluvilo.

ZŠ K. J. Erbena Miletín reprezentovala ředitelka školy Jana Velichová, pedagog TV David Hruška a 8 žáků. Za ZŠ Skuhrov nad Bělou dorazila nejen pedagožka TV Petra Holásková s 8 žáky, ale také starosta Skuhrova nad Bělou Milan Bárta.

Hlavní cena pro vítěznou školu? Finanční odměna 10.000 KČ a originální pohár. V pořadí druhá škola se těšila na poukazy do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč. Nechyběly ani diplomy pro školy či dárkové tašky pro přítomné žáky.

Předání cen proběhlo v zasedací místnosti, kde se obyčejně konají krajské rady. Po tomto slavnostním okamžiku následovala prohlídka ještě významnějšího prostoru. Přítomní totiž navštívili sál určený pro konání zastupitelstva kraje. A nejen že jej navštívili, žáci si dokonce vyzkoušeli, jaké je to usednout na klíčová místa, hlasovat a činit důležitá rozhodnutí. Samo sebou, že největší zájem byl o hejtmanské křeslo. „Tak a teď jsem hejtmanem já!“ zvolal vítězoslavně nadšený žák ZŠ Skuhrov nad Bělou, který triumfoval v souboji o nejdůležitější pozici v sále.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

 

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >