Asociace amatérských sportů ČR

Děti o sport nejeví zájem. Potvrdil to výzkum AAS ČR

Sportuješ o prázdninách? Tak zněla klíčová otázka výzkumu, který AAS ČR zrealizovala na konci letních prázdnin. Bleskové šetření si kladlo za cíl zmonitorovat způsob trávení školních prázdnin současnou mladou generací se zaměřením na pohybové aktivity této věkové kategorie. Výsledek je …

Sportuješ o prázdninách? Tak zněla klíčová otázka výzkumu, který AAS ČR zrealizovala na konci letních prázdnin. Bleskové šetření si kladlo za cíl zmonitorovat způsob trávení školních prázdnin současnou mladou generací se zaměřením na pohybové aktivity této věkové kategorie. Výsledek je opravdu šokující. Pouhých 22 procent oslovených školáků uvedlo, že o prázdninách sportovalo. Tento údaj je jasným důkazem, že životního styl většiny dětské populace a pohybové aktivity spolu navzájem nekorelují. Vzhledem k nesporným pozitivním vlivům sportovních aktivit na děti a jejich vývoj jde o velice nelichotivé fakta, které by společnosti jednoznačně neměly být lhostejné.

U skupiny sportujících dětí byly dále zjišťovány podrobnější charakteristiky jejich pohybových aktivit. Ty například potvrdily lehce předvídatelnou prognózu, že k nejvíce provozovaným letním sportům patří plavání, cyklistika a fotbal.

Ze šetření AAS ČR také vyplynulo, že většina prázdninových pohybových aktivit žáků základních škol probíhala organizovanou formou, tedy prostřednictví různorodých řízených skupin, jako jsou například sportovní oddíly. Organizovaně sportovalo hned 72 % dětí.

Podrobná výsledná zpráva je k dispozici ke stažení, najdete ji přímo pod článkem. Klíčové zjištění výzkumu jednoznačně potvrdilo, že současná mladá generace se vyznačuje negativním postojem ke sportu a pohybu obecně.

Ke stažení

  

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >