Asociace amatérských sportů ČR

AAS ČR podepsala memorandum o spolupráci s Českou poštou

Praha, 13. listopadu 2013 – Předseda Asociace amatérských sportů České republiky Antonín Bleša a generální ředitel České pošty Petr Zatloukal dnes společně podepsali memorandum o spolupráci při realizaci projektu Sportovní talent roku. Tento významný akt se odehrál na půdě České …

Praha, 13. listopadu 2013 – Předseda Asociace amatérských sportů České republiky Antonín Bleša a generální ředitel České pošty Petr Zatloukal dnes společně podepsali memorandum o spolupráci při realizaci projektu Sportovní talent roku. Tento významný akt se odehrál na půdě České pošty a navázal tak na spolupráci z let minulých, kdy Česká pošta byla vždy generálním partnerem úspěšného projektu.

Jsme prostředníkem mezi sportovními svazy a samotnými dětmi. Nepřivádíme děti ke konkrétní disciplíně, lákáme je ke sportování obecně,“ vysvětloval nejvyšší představitel AAS ČR Antonín Bleša a pokračoval v objasňování principů projektu Sportovní talent roku, v rámci kterého se již čtvrtým rokem koná celostátní soutěž Talent roku s cílem motivovat žáky základních škol z celé republiky k aktivnímu životnímu stylu.

Právě projekt Sportovní talent roku se stal předmětem podepsaného memoranda o spolupráci. AAS ČR a Česká pošta tak budou společně usilovat o změnu životního stylu mladé generace, zejména vztahu mládeže k pohybovým aktivitám. Obě zainteresované strany si totiž velice dobře uvědomují pozitivní vliv sportovních aktivit na vývoj jedince.

Dnešní mládež je až příliš upjatá na moderní technologie, u kterých tráví většinu volného času,“ vyjádřil se k současné generaci Petr Zatloukal a na adresu AAS ČR dodal: „ Je dobré, že ve sportu působí organizace jako AAS ČR. A kdo ví, třeba se z mladých sportovců přihlášených do Talenta roku vyklube profesionální tenista, kterému budeme všichni držet palce.“

Memorandum stanovilo dlouhodobý rámec spolupráce, která umožňuje uspořádání dalších ročníků soutěže Talent roku. Ten aktuální odstartoval již začátkem října. Aktivní žáci základních škol se do něj mohou přihlásit na webu www.talentroku.cz nebo na facebookovém profilu soutěže www.facebook.com/talentroku.

Galerie

Ke stažení

        

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >