Asociace amatérských sportů ČR

10.000 KORUN A ORIGINÁLNÍ TROFEJ! HEJTMAN MARTIN PŮTA ODMĚNIL ŠKOLY ZA SPORTOVNÍ SNAŽENÍ

V zastupitelském sálu Krajského úřadu Libereckého kraje se odehrálo poslední předání cen soutěže Hejtmanův pohár.

14 pohárů, 14 hejtmanů, 14 vítězných škol! Tak zněl ústřední slogan premiérového ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár, která ve druhém pololetí školního roku 2014/2015 osvěžila hodiny tělesné výchovy a rozhýbala školy ve všech krajích. Na podzim poté přišlo zasloužené sklízení ovoce v podobě předávání cen nejúspěšnějším školám. Symbolická tečka za prvním ročníkem přišla ve středu 13. 1. na půdě Krajském úřadu Libereckého kraje, kdy hejtman Martin Půta předal ceny nejlepším školám z celého Libereckého kraje.

DSC_9648
V kalendáři svítilo 18. 12. 2014 a talentovaný vodní slalomář Jiří Prskavec kmital přes dráhu sportovních dovedností, rozdával úsměvy, autogramy a podporoval žáky základní školy v jejich úporném sportovním snažení. Důvod? Odhalení soutěže Hejtmanův pohár – nového projektu AAS ČR, který se pyšní unikátním a atraktivním konceptem. Vše se odehrálo na ZŠ Špičák v České Lípě v Libereckém kraji.

Nebylo tak pochyb o tom, v jakém kraji musí zákonitě dojít také k pomyslnému napsání posledních vět do knihy s názvem „Hejtmanův pohár – 1. ročník“.

„Moc se mi líbí, že v soutěži Hejtmanův pohár je kladen důraz zejména na aktivitu a pravidelnost. A zasloužíte velkou pochvalu, protože právě vy jste těmi nejlepšími v kraji!“ vítal v zastupitelském sálu krajského úřadu tři nejúspěšnější školy hejtman Martin Půta. Kromě samozřejmé obrovské gratulace si na sebe také ve svém úvodním proslovu trochu upletl bič, když sympaticky zmínil: „Dráha, na které se soutěžilo, mě vážně zaujala. Škola, která se umístila na druhém místě, je dokonce blízko mého bydliště. Někdy, až bude šero, tak tam musím zavítat a dráhu si vyzkoušet!“

Společně s výkonným předsedou AAS ČR Milanem Kočím přešel po úvodních proslovech hejtman Libereckého kraje k aktu nejočekávanějšímu – předání cen. Škola na prvním místě získala originální pohár a šek na 10.000 korun. Školy na druhém a třetím místě se těšily na poukazy na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4.000 a 1.000 korun. Přesné pořadí škol v Libereckém kraji bylo následující:

1. místo: ZŠ Liberec, Broumovská
2. místo: Základní škola praktická, Hrádek nad Nisou – Loučná
3: místo: ZŠ a ZUŠ Jabloňova, Liberec

Předáním cen však program dne nekončil. Hejtman využil výjimečnosti chvíle a prostorů zastupitelského sálu, ve kterém už padlo nejedno klíčové rozhodnutí, a přítomným žákům objasnil např. historii budovy či fungování zastupitelstva i celého krajského úřadu. „Práce na krajském úřadu je v podstatě jako ve škole, jen místo známek se tady dostávají výplaty,“ vysvětloval a zároveň přizpůsoboval svoji řeč posluchačům.

Konec programu pak obstarala vyhlídka ze střechy krajského úřadu, ze které měli školáci nejen celý Liberec jako na dlani.
Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

DSC_9652 DSC_9648 DSC_9645 DSC_9639 DSC_9627 DSC_9622 DSC_9604

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >