Asociace amatérských sportů ČR

Zasloužené odměny pro nejlepší školy v Karlovarském kraji

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol v Karlovarském kraji ve středu 24. …

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol v Karlovarském kraji ve středu 24. října radní Ing. Jaroslav Bradáč.

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

A kdo že odměny převzal? Nejúspěšnější tři školy v kraji! Zvítězila Základní škola Sokolov, Běžecká 2055, která si s počtem bodů 5004 odvezla do školní vitríny už třetí pohár! Na druhém místě skončila Základní škola Nová Role s 4928 body. Třetí příčku i letos obsadila Základní škola Lomnice, která získala 4739 bodů.

Všechny tři školy se navíc v celorepublikovém žebříčku umístily mezi 10 nejlepšími školami, a to je rozhodně nejlepší výsledek ze všech krajů! Velká pochvala jim patří také za to, že zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíce dětí.

Po vyhlášení výsledků bylo pro účastníky připraveno malé občerstvení a prohlídka záchranné služby. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si zástupci škol odnesli také dárkové tašky od Karlovarského kraje.

Základní škola Nová Role se předání z organizačních důvodů nemohla zúčastnit, ale protože je potřeba stabilní výkony náležitě odměnit, rozhodli se organizátoři soutěže po skončení předání na Krajském úřadě zavést všechny odměny do školy v nedaleké v Nové Roli. Překvapili tak nejen paní učitelku, ale hlavně žáky třetí třídy, kteří si místo vyučování převzali ocenění. Protože prý zrovna oni byli v soutěži nejaktivnější, malé vyrušení z hodiny a odměny si rozhodně zasloužili!

5. ročník soutěže odstartuje už v listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.