Asociace amatérských sportů ČR

Vítězem Hejtmanova poháru 2017 se na Vysočině i v celé České republice stala Základní škola Košetice

Další zastávkou slavnostního oceňování v soutěži Hejtmanův pohár 2017 byla ve čtvrtek 23. listopadu Vysočina. Na krajský úřad v Jihlavě přijeli zástupci základních škol, které se umístily na nejvyšších příčkách letošního ročníku. Přivítali je a ceny předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek …

Další zastávkou slavnostního oceňování v soutěži Hejtmanův pohár 2017 byla ve čtvrtek 23. listopadu Vysočina. Na krajský úřad v Jihlavě přijeli zástupci základních škol, které se umístily na nejvyšších příčkách letošního ročníku. Přivítali je a ceny předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Pohár pro vítěze si převzaly děti ze Základní školy a Mateřské školy Košetice, které se zároveň staly absolutními vítězi ročníku 2017. Hejtmanův pohár pořádá už třetím rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Poté, co hejtman Jiří Běhounek ocenil výkony, a především zájem dětí o Hejtmanův pohár, poděkoval jim za účast také výkonný předseda Asociace amatérských sportů ČR Milan Kočí. Ten připomněl, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „V Kraji Vysočina letos opět zájem o naši soutěž vzrostl. Zúčastnilo se o dvě školy více než v loňském roce, tedy celkem 16. Opičí dráhu a další doprovodné úkoly zdolávalo 2 800 dětí z celé Vysočiny.

Jak už bylo řečeno, vítězem se v Kraji Vysočina stala Základní škola a Mateřská škola Košetice, která získala 4 220 bodů. Tímto výsledkem si škola zajistila nejen první místo na Vysočině, ale také absolutní vítězství v celorepublikovém hodnocení!  Na druhém místě se v kraji umístila Základní škola a Mateřská škola Lukavec. Ta získala celkem 4 190 bodů. Bronzovou příčku pak obsadila Základní škola a Mateřská škola Valeč (4 150 bodů).

Při předávání cen na krajském úřadě nechybělo malé občerstvení a dárky jak od Kraje Vysočina, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.