Asociace amatérských sportů ČR

V Jihočeském kraji se z vítězství v třetím ročníku Hejtmanova poháru radovala Základní škola Třeboň

Předposlední z řady slavnostních ceremoniálů Hejtmanova poháru se odehrál ve středu 6. prosince na Krajském úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Náměstek hejtmanky Zdeněk Dvořák předal ceny třem základním školám, které v letošním třetím ročníku soutěže získali nejvíce bodů.  Hejtmanův pohár pořádá …

Předposlední z řady slavnostních ceremoniálů Hejtmanova poháru se odehrál ve středu 6. prosince na Krajském úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Náměstek hejtmanky Zdeněk Dvořák předal ceny třem základním školám, které v letošním třetím ročníku soutěže získali nejvíce bodů.  Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Manažerka projektu Hejtmanův pohár 2017 Zuzana Válková poděkovala během slavnostního ceremoniálu dětem i učitelům za účast a jejich zájem jak o opičí dráhu, tak další úkoly Hejtmanova poháru. Připomněla dále, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „V Jihočeském kraji se letos do Hejtmanova poháru zapojilo 11 škol a celkem 2926 žáků a žákyň.“

A jaké byly krajské výsledky třetího ročníku?  Nejvíce bodů, konkrétně 4130, získala Základní škola Třeboň, Na Sadech 375, která tak převzala z rukou náměstka hejtmanky Zdeňka Dvořáka pohár pro vítěze v Jihočeském kraji. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Horní Stropnice, která soutěž zakončila s bodovým ziskem 4075. Třetí příčku pak obsadila Základní škola a Mateřská škola Dříteň (4041 bodů).

Pro děti bylo připraveno malé občerstvení, nechyběly dárky jak od Jihočeského kraje, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota. V rámci slavnostního předávání cen proběhla také debata s panem náměstkem Dvořákem i organizátory Hejtmanova poháru z řad Asociace amatérských sportů ČR.

IMG_7189 IMG_7190 IMG_7191 IMG_7192 IMG_7193 IMG_7197 IMG_7198 IMG_7199 IMG_7201 IMG_7206 IMG_7210 IMG_7213 IMG_7214 IMG_7215 IMG_7216 IMG_7222