Asociace amatérských sportů ČR

Projekty

Talent rokulogo.talent02

Otevřená soutěž Talent roku je určená pro všechny žáky základních škol v České republice.

Hlavním cílem soutěže je podpořit zájem škol, jejich žáků a všech dětí o sport, motivovat je k vlastním pohybovým aktivitám a pěstovat v nich soutěživost a hrdost na vlastní výkony a úspěchy. AAS ČR, z.s. tímto projektem dává impulz k zlepšení životního stylu všech žáků základních škol v České republice.

Do soutěže se každý účastník hlásí prostřednictvím speciálního formuláře, který je umístěn na oficiálních internetových stránkách soutěže Talent roku. Svojí přihlášku poté podporují vkládáním sportovních fotek a videí na sociální síť Facebook nebo také zasláním na email soutez@talentroku.cz. Přihlášení tak po dobu trvání soutěže mapují své sportovní snažení.

Soutěžit mohou jednotlivci i kolektivy, amatéři i organizovaní sportovci. Kategorie jsou otevřeny pro všechny žáky základních škol od první do deváté třídy. Díky tomu se tak může přihlásit skutečně každý žák základní školy.

Soutěží se v těchto kategoriích:
jednotlivci / kolektivy, rekreační sportovci / registrovaní sportovci, 1. až 4. třída / 5. až 9. třída.

Vítězové se mohou těšit na poukazy na sportovní vybavení. Jednotlivci získají poukaz v hodnotě 3.000 korun, kolektivy získají poukaz v hodnotě 5.000 korun. Zároveň také každá škola, ze které pocházejí vítězové všech osmi vypsaných kategorií, získá poukaz v hodnotě 5.000 korun. Žáci tak bojují o ceny i pro svou školu.

Dle možností zajišťuje AAS ČR, z.s. také vybraným vítězům speciální odměny v podobě jedinečných sportovních zážitku. V rámci těchto překvapení se Talenti roku setkali s takovými hvězdami sportovního nebe, jakou je např. Usain Bolt, Tomáš Berdych či Šárka Strachová (překvapení 2012, 2013 – 1. překvapení, 2. překvapení, 3 překvapení, 2014, 2015 – 1. překvapení, 2. překvapení, 3. překvapení)

Po zpracování a vyhodnocení všech přihlášek komise složená ze zástupců AAS ČR, úspěšných reprezentantů a zástupců zaštiťujících institucí vybere nejlepší kandidáty, kteří získají titul Sportovní talent roku. Tradiční předsedkyní poroty je Šárka Strachová.

Podrobnější informace o tomto projektu naleznete na internetových stránkách www.talentroku.cz či www.facebook.com/talentroku.

Fiuraskova

 

HEJTMANŮV POHÁR

Hejtmanův pohár je celostátní školní soutěž pro základní školy a tomu odpovídající třídy víceletých gymnázií. Školy a jejich žáci proti sobě zápolí v překonávání unifikované soutěžní dráhy. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana.

Díky speciální webové aplikaci, která obstarává veškerou komunikaci zapojené školy a pořadatele, se školy mohou zapojit v místě, času a způsobem, který jim maximálně vyhovuje. Školy tak nemusejí nikam jezdit a navíc se mohou zapojit všichni žáci školy. Hejtmanův pohár nabízí především osvěžující náplň pro hodiny tělesné výchovy.

Soutěžní systém je postavený na principu získávání bodů za jednotlivé soutěžní aktivity. Největší šanci tak má škola, která je nejaktivnější, nikoliv škola s nejrychlejšími žáky.

Jako podpůrná akce celé soutěže se pak koná celostátní roadshow, kdy AAS ČR realizuje na vybraných školách zábavné sportovní dny. V roce 2015 se takto uskutečnilo 15 akcí po celé republice, zprávy z jednotlivých akcí jsou zveřejněny v aktualitách.

Nejúspěšnější škola v každém kraji získává finanční odměnu 10.000 korun a originální trofej. Školy na druhém a třetím místě v každém kraji obdrží poukazy na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis  v hodnětě 4.000 korun, resp. 1.000 korun. Odměny jsou předány na půdě krajských úřadů z rukou hejtmanů či radních, případně na samotné škole. Reporty z předání za rok 2015 jsou opět v aktualitách.

Kompletní shrnutí premiérového ročníku soutěže, který se konal v roce 2015, nabízí elektronická publikace.

Cílem soutěže je motivovat žáky základních škol k aktivnímu a zdravému životnímu stylu a podpořit jejich pozitivní vztah ke sportování.

Více informací k dispozici na webu soutěže.

testimonial_1

Bezpečně na prázdniny logo.bezpecne

Projekt Bezpečně na prázdniny informuje a vzdělává žáky 1. a 2. stupně základních škol o nebezpečích, která na ně číhají ve městě a v přírodě.

 

 

 

 

Události

27544896_185554645376529_2241046658177549969_n

PROJEKT 100 LET ČESKÉHO SPORTU ODSTARTOVAL

Soutěž u příležitosti oslav 100 let od vzniku samostatného státu. Chci vědět víc.

obr TR 2018

UŽ POOSMÉ S TALENTEM ROKU!

V pondělí 22.1. odstartoval Talent roku 2018! Kdo se může zúčastnit?

logo HP

ODSTARTOVAL 4. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V polovině listopadu odstartoval již 4. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

start brzy

ROZBĚHL SE TALENT ROKU 2017

Ve středu 18.1. odstartoval Talent roku 2017, sedmé pokračování oblíbené soutěže! Chci vědět víc.

Více událostí >