Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR ODSTARTOVALA V JINDŘICHOVĚ HRADCI ŠKOLNÍ HYMNA!

Jako na mistrovství světa! Speciální sportovní den konaný v rámci soutěže Hejtmanův pohár odstartovala na ZŠ Větrná v Jindřichově Hradci hymna! Nešlo přitom o národní hymnu, ale speciální školní hymnu, která v úterý 5.5. nabudila 95 žáků od 1. do …

JH (7)Jako na mistrovství světa! Speciální sportovní den konaný v rámci soutěže Hejtmanův pohár odstartovala na ZŠ Větrná v Jindřichově Hradci hymna! Nešlo přitom o národní hymnu, ale speciální školní hymnu, která v úterý 5.5. nabudila 95 žáků od 1. do 9. třídy k těm nejlepším výkonům.

Žádný jiný kraj se nemůže chlubit podobnou statistikou! V úterý 5.5. se uskutečnil na ZŠ Větrná v Jindřichově Hradci další díl doprovodné celostátní roadshow soutěže Hejtmanův pohár. Šlo v pořadí již o třetí školu z Jihočeského kraje, která se do roadshow zapojila.

„Velký zájem o Hejtmanův pohár mě nepřekvapuje, v našem kraji byl premiérový ročník soutěže velice dobře propagován,“ popisovala své zkušenosti s Hejtmanovým pohárem Jaroslava Rážová, ředitelka ZŠ Větrná, která na akci nemohla chybět.

Samotnou ZŠ Větrná, která je v Jindřichově Hradci známá také jako 6. základní škola, trefně vystihoval a představoval text jedinečné školní skladby, která zazněla při oficiálním zahájení akce. „Atmosféra ve škole je veselá, náladu ti spraví naše kapela!“ znělo mimo jiné ve školní hymně.

Hymnu přitom nazpívalo přes 300 žáků ve školní tělocvičně, která se jeden den přeměnila v nahrávací studio. Někteří žáci také na startu Hejtmanova poháru zahodili ostych a s chutí si povedenou skladbu zazpívali.

Část hymny také dokazovala, že škole nejsou zapovězeny ani sportovní aktivity. „Sportujeme, trénujeme každý den!“ znělo z reproduktorů a zástupkyně ředitelky Jana Šperlová jen potvrzovala. „Součástí školního areálu je také hokejbalové hřiště s oficiálními rozměry. Dnes hostíme například školní krajské finále právě v hohejbalu,“ objasňovala zástupkyně, která pomáhala také s organizací podpůrné akce soutěže Hejtmanův pohár.

V tělocvičně na žáky čekala soutěžní trať postavená na principech opičí dráhy. Hlavní program dne tak byl jasný. 94 soutěžících, kteří byli dle věku a pohlaví rozděleni do čtyř kategorií, se postupně vydalo na dráhu, aby v akci předvedli své všestranné sportovní nadání. Pro některé šlo o vůbec první sportovní klání, kterého se aktivně zúčastnili. Hejtmanův pohár tak byl zdrojem premiérových zážitků.

Za vynaložení značného úsilí si každý soutěžící v cíli vysloužil sladkou odměnu. Ze čtyř kategorií byli vyhlášeni vždy 3 nejrychlejší, kteří byli odměněni dárkovou taškou, diplomem a medailí. Samotní vítězové se pak navíc radovali z poukázky na nákup do Hervisu v hodnotě 500 Kč.