Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR NAVŠTÍVIL ZŠ NERUDOVA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Nová školní soutěž Hejtmanův pohár bude znát své vítěze až na konci května. Do té doby tak vesele pokračuje celostátní doprovodná roadshow, v rámci které se konají na školách po celé republice speciální sportovní dny. Další takový proběhl 8.4. na …

foto_CB (9)Nová školní soutěž Hejtmanův pohár bude znát své vítěze až na konci května. Do té doby tak vesele pokračuje celostátní doprovodná roadshow, v rámci které se konají na školách po celé republice speciální sportovní dny. Další takový proběhl 8.4. na ZŠ Nerudova v Českých Budějovicích.

Ti nejlepší z nejlepších! V takovém duchu pojali podpůrnou akci soutěže Hejtmanův pohár na rozlehlé ZŠ Nerudova v jihočeské metropoli.

Během uplynulých týdnů každý žák školy předvedl v hodině tělesné výchovy svůj všestranný sportovní talent na soutěžní dráze Hejtmanova poháru. Zapojena byla tedy celá škola. Ideální způsob, jak si dojít až na vrchol pro samotný Hejtmanův pohár a finanční odměnu 10.000 Kč, která čeká na vítěznou školu v každém kraji!

Nejlepší žáci z každé třídy se pak za odměnu zúčastnili speciálního sportovního dne, který ve spolupráci se školou zorganizovala AAS ČR.

V jeden den se tak v tělocvičně školy sešlo 100 nejšikovnějších sportovců a před zraky spolužáků poměřili své sportovní nadání na připravené opičí dráze. Ta pro ně nebyla žádnou neznámou, dobře ji totiž znali z hodiny tělesné výchovy.

Zahnat předstartovní nervozitu nebo zkrátit napjaté chvíle před očekávaným vyhlášením výsledků si mohli soutěžící zapojením se do doprovodného programu. A tuto možnost rádi využili. Fronty u nácviku první pomoci nebo jízdy zručnosti na koloběžce byly jasným důkazem. Odměnou pro všechny byl sladký dárek od partnera soutěže značky nimm2.

Ještě hodnotnější odměny se dočkali ti žáci, na které se usmálo štěstí v hlavním závodu. Soutěžící byli dle věku a pohlaví rozděleni do 4 kategorií a pro vítěze každé kategorie byla připravena poukázka na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 500 Kč. Kdo se může vydat díky svému sportovním nadšení na nákup do Hervisu je uvedeno níže.