Asociace amatérských sportů ČR

Hejtmanův pohár 2017 vyhrála v Libereckém kraji Základní škola Vysoké nad Jizerou

V prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje se ve čtvrtek 16. listopadu konalo slavnostní předávání cen krajským vítězům Hejtmanova poháru 2017. Pro ocenění si přišli zástupci tří nejúspěšnějších základních škol Libereckého kraje, z nichž na pomyslný nejvyšší stupínek vystoupala Základní škola Vysoké nad …

V prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje se ve čtvrtek 16. listopadu konalo slavnostní předávání cen krajským vítězům Hejtmanova poháru 2017. Pro ocenění si přišli zástupci tří nejúspěšnějších základních škol Libereckého kraje, z nichž na pomyslný nejvyšší stupínek vystoupala Základní škola Vysoké nad Jizerou. Předávání cen se vedle zástupců pořadatele ujal náměstek hejtmana Petr Tulpa, který má v Libereckém kraji na starost resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. Hejtmanův pohár pořádá už třetím rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Náměstek hejtmana Petr Tulpa nejprve ve svém projevu ocenil to, že se děti a jejich učitelé této soutěže zúčastnili. Při předávání cen se pak oceňovaných ptal, co bylo z jejich pohledu na opičí dráze nejtěžší, co by do ní přidali a zda se budou účastnit i čtvrtého ročníku soutěže.

Dětem i jejich učitelům za účast ve třetím ročníku soutěže Hejtmanův pohár poděkovala také manažerka projektu Zuzana Válková. Ta mimo jiné připomněla, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „V Libereckém kraji se do soutěže zapojilo 10 škol a celkem 2858 žáků,“ doplnila aktuální čísla pro třetí ročník v kraji.

A kdo si tedy z Krajského úřadu Libereckého kraje odnesl ceny? Nejvíce bodů, konkrétně 3807, získala Základní škola Vysoké nad Jizerou. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Stráž pod Ralskem. Ta získala celkem 3719 bodů. A třetí příčku obsadila Základní škola Liberecká 31, Jablonec n. Nisou (1890 bodů).

Pro děti byla na závěr připravena prohlídka vyhlídky, na kterou je dopravil slavný výtah páternoster. Všichni si pak odnesly dárky jak od Libereckého kraje, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.

DSC_0378 DSC_0380 DSC_0382 DSC_0383 DSC_0402 DSC_0408 DSC_0414 DSC_0420 DSC_0426 DSC_0427 DSC_0435 DSC_0437 DSC_0440 DSC_0455 DSC_0457 DSC_0473 DSC_0492 DSC_0506 DSC_0512