Asociace amatérských sportů ČR

Hejtmanův pohár 2017 v Praze opanovalo Gymnázium Jaroslava Heyrovského

Poslední slavnostní předávání cen v soutěži Hejtmanův pohár 2017 proběhlo v pátek 15. prosince v nádherných prostorách Brožíkova sálu na Staroměstské radnici. Vyhlašovaly se zde výsledky letošního ročníku v hlavním městě, který se ziskem 4152 bodů ovládlo Gymnázium Jaroslava Heyrovského. Předávání cen se vedle …

Poslední slavnostní předávání cen v soutěži Hejtmanův pohár 2017 proběhlo v pátek 15. prosince v nádherných prostorách Brožíkova sálu na Staroměstské radnici. Vyhlašovaly se zde výsledky letošního ročníku v hlavním městě, který se ziskem 4152 bodů ovládlo Gymnázium Jaroslava Heyrovského. Předávání cen se vedle zástupců pořadatele ujala Jana Vlásenková, vedoucí oddělení regionálního školství na Magistrátu hlavního města Prahy. Hejtmanův pohár pořádá už třetím rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Vedoucí oddělení regionálního školství Jana Vlásenková ve svém úvodním slově ocenila, že se děti do soutěže opakovaně zapojují. „Všem výhercům gratuluji. Jejich letošní úspěch je o to větší, že zvítězili již podruhé. Ve stejném pořadí se školy umístily již vloni. V dalších letech jim přeji nejenom skvělé sportovní výsledky, ale i ty školní.“

Dětem i jejich učitelům za účast ve třetím ročníku soutěže Hejtmanův pohár poděkovala také manažerka projektu Zuzana Válková. Ta mimo jiné připomněla, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „V Praze se letos do soutěže zapojilo 8 škol a celkem 2606 žáků,“ doplnila aktuální čísla pro třetí ročník.

A jaké tedy bylo konečné pořadí v Praze v roce 2017? Jak už bylo řečeno v úvodu, vítězem se stalo Gymnázium Jaroslava Heyrovského s 4152 body. Na druhém místě se umístila Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, K Milíčovu 674. Ta získala celkem 3649 bodů. A třetí příčku obsadila Základní škola Švehlova (3625 bodů).

Pro děti byla na závěr připravena prohlídka Staroměstské radnice včetně Orloje. Všichni si pak odnesli dárky jak od hlavního města Prahy, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.